Haber

Barış Yarkadaş Özgür Özel iddiası nedeniyle gazeteciliği bıraktı: Sözümü tutuyorum

CHP kurultayı öncesinde “Özgür Özel kazanırsa gazeteciliği bırakacağım” diyen gazeteci ve TV100 yazarı Barış Yarkadaş, mesleği bıraktığını duyurdu.

TV100’de canlı yayınlanan “Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı” programında konuşan Barış Yarkadaş, şunları söyledi:

“Hakemlikten emekli olan bir hakem televizyonda ‘Fenerbahçe Sevilla’yı yenerse çiçekli bikini giyeceğim’ dedi ama sözünü tutmadı. Bir yazar bir sanatçıya ‘Bu kaset satılırsa giyeceğim’ dedi. bıyıklarımı tıraş et.’ Kaset 1 milyon sattı, sözünü tutmadı. Bir ekonomist, ‘Dolar ‘3 TL ise gel yüzüme tükür’ dedi. Dolar 10 TL oldu, o arkadaşımız da yaptı Özür dilemiyorum. Bir kulüp başkanı, “Kesinlikle başkanlığa aday değilim” dedi ve gitti, o kulübün başkanı oldu. Bir gazeteci, “AK Parti paradan altı sıfırı kaldırırsa, bunlar da olacak” dedi. Anıracağım dedi ama sözünü tutmadı. 2005’te hakkımda tweet atan bir gazeteci, ‘Akşam gazetesi TMSF’ye olan borcunu öderse ben de Taksim’de eşek gibi anırırım’ demişti. ‘ dedi ama sözünü tutmadı. Ben kamuoyuna verdiğim sözümü saat 23.49 itibariyle tutuyorum, Türkiye’nin merak ettiği soruyu yanıtlıyorum: Sizlerin huzurunda söz verdiğim gibi aktif gazeteciliği bırakıyorum. karakterime göre

Bugün kararını TV100 Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer ile paylaştığını belirten Yarkadaş, “Uzun bir görüşme yaptık. Aktif gazeteci olmayacağıma ve artık haber yazmayacağıma söz verdim. Çünkü 29 milyon olsaydı O videoyu insanlar izledi, ben de başkası gibi ‘Eşek gibi anırım’ diyerek bunu kimseye unutturmayacağım, biz karakterli insanlarız. Alican Paha benim yorumcu ya da araştırmacı olarak kalmamı istiyordu. “Bu konuyu bir süre düşünmek istediğimi ve kararımı yarın kendisine bildireceğimi söyledim” dedi.

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, “Sözünüzü tuttunuz. Kefaret kurumu diye bir kurum var” diyerek, Barış Yarkadaş’a fedakarlık yaparak kariyerine devam etmesini tavsiye etti. Barış Yarkadaş gülerek “Kurban fiyatlarından haberiniz var mı?” dedi. şaka yaptı.

(HABER MERKEZİ)

narlidere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu