Haber

Bahçeli: “Kılıçdaroğlu’nun laneti tutulacak, siyasete kazandırdığı kişilerin vefasızlığı bir gün bumerang gibi alt üst olacaktır.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Görevdeyken muhalefette olsak da sınıf arkadaşım Sayın Kılıçdaroğlu’nun laneti tutulacak, siyasete kazandırdığı kişilerin vefasızlığı bir gün bumerang gibi tersine dönecektir.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küme Toplantısı’nda konuştu. MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin ilk insanlı uzay görevi kapsamında görevini tamamlayarak Ankara’ya dönen Alper Gezeravcı’ya hoş geldin dileklerini ileterek, “Alper Gezeravcı kardeşimizle gurur duyuyoruz ve gurur duyuyoruz” dedi. Bu konudaki ortak milli duygumuzun millet olmamızın seçkin bir sonucu olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle Alper Gezeravcı kardeşimize memleketine hoş geldin diyor, gelecekte daha nice Türk evladının uzaya çıkmasını diliyorum. hayal ettiğimiz her şeyin zamanı geldiğinde gerçekleşeceğine.Alper Gezeravcı kardeşimiz de altının çizilmesi gereken bu sözlerine ikna oldu.Bugüne kadar eksiğimiz olan tek şey damarlarımızdaki asil kandır.Nedeni ise biz potansiyelinin farkında değiliz. İhtiyacımız olan güç damarlarımızdaki asil kandadır. Pusulanın sert ve kalıcı ayağı Ankara’da, hareketli ayağı ise uzayın yanı sıra çeşitli zaman ve coğrafyaları da kapsamıştır. Dünyayı Türkçe okumanın yanı sıra artık uzaya Türkçe bakmamız, Türkçe anlamamız, Türkçe yaklaşmamız gerekiyor. “Merhumun vakti geldi” dedi.

“Sizi yerinize koyup bir çay ikram etsek bile, sizi ve zihniyetinizi kısa sürede koyduğumuz yerde bulamayacağımızın bilincindeyiz.”

Ne CHP’nin ne de diğer muhalefet partilerinin siyasi gündeminin Türkiye gerçekleriyle örtüşmediğini ifade eden Bahçeli, muhalefet partilerinin kendi başlarının belada olduğunu, çıkar ve iktidar savaşlarına gömüldüklerini belirterek, suçu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na attı. (CHP), Özgür Özel, şu sözlerle:

“Hepsi kendi derdine düşmüş, çıkar ve iktidar savaşlarıyla kendi içlerine gömülmüşler. Muhalefet utanç verici bir şekilde siyasi iflas bayrağını çekmiş. Sayın Özgür, demli çay mı içelim diye merak ederek, zahmet etmeyin,” dedi. Harmanı ısırmayın, çalıların arasında dolaşmayın, çayı seviyoruz, sağlığı açısından ve doktorların tavsiyelerine uyarak açık olursa daha da hoşumuza gider. Ama çayda olmasını bekliyoruz ve Aynı zamanda Özgür Bey, çok şükür ayakkabı mağazası gibisiniz, her ayağa uygun numara var sanki.Meşhur bir anekdottur, birisi merhum Akif’e alaycı bir şekilde şunu sormuş: sorar: ‘Affedersiniz’ ben, sen veteriner misin?’ Akif’in cevabı anlayanlar için tokat niteliğinde: ‘Evet, bir yerin mi ağrıyordu?’ Özgür bey, demli çay ister misiniz? Ağrınız yoksa açıkça söyleyin, konu ve yüklemle uyuşmayan cümleler kurmayın, size de bir bardak çay ayıralım ama değil mi? ? Farklı bir niyetle çay istiyorsanız kusura bakmayın, duyduğunuz sözlere kızmayın. Söylediğimiz sözler size ağır geldiyse üzülmeyin, bu sene olmadı, seneye sindirebilirsiniz. Adam gibi davranıp size bir bardak çay ikram etsek bile sizi ve zihniyetinizi kısa sürede koyduğumuz yerde bulamayacağımızın bilincindeyiz. Ama elbette her zaman biz de varız. DEM’lenmiş, devrilmiş, yozlaşmış bir siyasete hayır deyin ve söylemeye devam edeceğiz.CHP’nin DEM’lenmesi çay demlenmesine benzemez.Bu DEM başka bir demdir, kime dokunsa değirmendir. Bunu böyle öğütüp Türkiye’nin yeminli düşmanlarına yediriyor.CHP’yi DEM’leyenler DEM’li, bunu deney tüpü veya tek kullanımlık çay poşeti olarak kullananlar kısacası büyük ayıp yapmışlar.Özgür Bey, bu sözlerim her zaman kulaklarınızda çınlasın; Ağzınız demi çayı seviyorsa, ahlakınız Türkiye sevgisiyle oluşmuşsa, aklınız millete bağlılıkla olgunlaşmışsa, düğünde ne işiniz var, düğün sizin yerinizde, gelin oynayın, dışarı çık ve oyna. Eğer DEM’sen ve meze Kandil’e gidiyorsan, bölücülük lanetinden yüreğin sızlamıyorsa, el etek öperek arıyorsan cenaze evinde ne işin var, tam ortasında cenaze evi. “İçeri girin ve ağlayın, dışarı çıkın ve ağlayın.”

31 Mart seçimlerine 48 gün kaldığını hatırlatan Bahçeli, “CHP, sandık ittifakı kisvesi altında, kapalı müzakereler sarmalı içinde, DEM’in yani PKK’nın çekim alanına kısık ateş altında girmiştir. Başka ne söylenirse beyhudedir. Çünkü gizli gerçekler, kirli çıkar ağları, “verme mekaniği” uyanık ve bilinçli hiçbir vicdanlı insanın dikkatinden kaçmayacaktır. Alayının aptallığı 31 Mart seçimlerinde ortaya çıkacaktır. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı Türk ve Türk Yüzyılının hedeflerini yerel yönetimlerle birbirine kenetleyecektir.DEM’in özellikle İstanbul’daki hileleri sahne önündeki sözde adaylardır.Hiçbir faydası olmayacaktır. Onun çıkıp perde arkasında CHP ile el ele vermesi. DEM haline gelen CHP Türkiye’den kopmuş durumda. Biz görevdeyken muhalefette olsak da sınıf arkadaşım Sayın Kılıçdaroğlu sözünü tutacak ve bu sözünü tutacak. siyasete aldığı kişilerin vefasızlığı bir gün bumerang gibi geri dönecektir. 31 Mart “Türk milleti kargaşa ve kaos yaratan partileri sandıkta yenecektir” dedi.

Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı Küçükçekmece Belediye Başkanı adayının seçim kampanyası sırasında gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, yakalanan faillerin cezalandırılması gerektiğini söyledi.

“CHP’nin dürüst olması kesinlikle imkansızdır”

MHP Lideri Bahçeli, CHP’nin milli ve manevi değerlerle çatıştığını belirterek, şunları söyledi:

“CHP istiklal ve istiklal haklarımıza aykırıdır. DEM haline gelmiş, değersizleşmiş CHP Türkiye’nin karşısında merkezdir. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in akli melekeleri durmadıysa, beyni sulanmadıysa, Hiçbir açıklaması ve ifadesi olmayan bunun tekrarlanmasından utanacağım ve utanacağım. Maalesef gündeme bomba gibi düşen alçak sözleri CHP’nin özetidir. Büyükerşen, siyasi hayatını sonlandırmak üzere. Keşke temiz geçmişiyle, saygın bir bilim adamı ve siyasetçi olarak anılsaydı ama sonunda atalarımıza ve tarihimize düşman olan karanlık iç yüzü ortaya çıkınca her şeyi silip süpürdü. Büyükerşen, 15 Ocak 2024’te Eskişehir’de CHP’nin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “‘Bu parti nasıl bir adam olacak’ diye düşünüyordum” demişti. yanıtta yardımcı olun. Çünkü CHP’nin erkek olması gerekiyor. Hiçbir şey asla mümkün değildir. Osmanlı kelimesinin devletin adı, milletin adının da Türk olduğunu hatırlatmak isterim. Osmanlı Devleti Türk milletinin iftarıdır. Osmanlı’yı karalamaya, aşağılamaya çalışmak bir haçlı seferidir. Sırbistan’ın, Kosova’nın, Nikopolis’in, Varna’nın, Moğaç’ın acılarını unutmayanların Yılmaz Büyükerşen şahsında vücut bulması, utancın en utancı, düşmanı kutsallaştıranların son mücadelesidir, bilmelisiniz. Bin yıldır saklanan Türklere karşı kin ve nefret, bugünkü CHP yönetimini saklandığı yerden görünce yeniden yükseldi. Bu yarım kalan hesabın bugünkü taşeronu DEM’li CHP’dir, Büyükerşen ise sadece bir araçtır. Benim Eskişehirli vatandaşlarım bu kadar berbat ve çağ dışı bir zihniyeti hak etmiyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin müflis CHP yönetimiyle ecdadımıza hakaret etmeye devam etmesi kesinlikle akla ve milli ahlaka aykırıdır. Osmanlı Türk’tür, Türkiye, Türk milletidir. Büyükerşen’in aklında ne varsa diline yansıdı. Yazık sana diyorum. Diyelim ki tarihten hiçbir şey öğrenmediniz ama o, yaşından utanmıyor mu?

“Bu kritik ziyarette ticaret, enerji ve savunma alanlarında güçlü temaslar ve işbirlikleri kurmak her iki ülkenin çıkarınadır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 yıl aradan sonra Mısır’a yaptığı ziyareti değerlendiren Bahçeli, bu ziyaretin bölgesel barış ve istikrara önemli katkı sağlayacağını belirterek, “Ticaret alanlarında güçlü temas ve iş birliği kurmak her iki ülkenin de çıkarınadır” Bu kritik ziyarette güç ve savunma, Türkiye ile.” Mısır arasında kurulacak sağlam diyalog köprülerinin değerli, öncelikli ve olumlu sonuçları olacağına inanıyorum. İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’a askeri operasyon yapma ihtimalinin gün yüzüne çıktığı bir dönemde, Türkiye ile Mısır arasındaki kırgınlık anlaşmazlığa neden olan konu. Başlıkları bir kenara bırakıp ortak tarih, kültür ve inanç ekseninde bir araya gelmek Ortadoğu’daki dengeleri değiştirecek. Türkiye, İsrail’in bu olası operasyonuna karşı çıkıyor. Aynı şekilde Mısır da buna karşı çıkıyor. Türkiye ve Mısır’ın birlikte çözemeyeceği ve aşamayacağı hiçbir sorun yoktur. Buz kırılacak. Erimek, soğukluğun ortadan kalkması, siyasi mesafelerin silinmesi hem Türkiye’nin hem de Mısır’ın gücünü aynı anda güçlendirecek, Doğu Akdeniz’den Etiyopya’ya kadar yeni eksenin caydırıcı özelliği tüm dikkatleri üzerine çekecek. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin barış dolu bir nesille kuşatılmasını ve her sorunun diyalog ve diplomasi yoluyla çözümünü en makul ve mantıklı yol olarak görmektedir. Çatışmanın kimseye ve hiçbir ülkeye faydası olmayacak. İsrail’in Refah’a yönelik saldırgan tavrından bir an önce vazgeçmesi, masum ve mazlum Filistinlilerin kanını döken katliamlara son vermesi insani ve vicdani bir yükümlülüktür. Birleşmiş Milletler İnsani İşler Uyum Ofisi’nin Gazze’deki yıkıma ilişkin raporu da gerçekten yürek parçalayıcı. Gazze’de 12 milyon ton enkaz oluştuğu, 650 bin masum insanın dönecek evinin olmadığı açıklandı. Yaklaşık 28 bin Filistinli katledildi. “ABD Başkanı Biden’ın ‘İsrail’in Gazze’de fazla ileri gittiği’ yönündeki değerlendirmesi samimiyse, bu derhal yapılmalı, terör devleti İsrail aşırıcılıktan ve dökülen kandan sorumlu tutulmalıdır.” – ANKARA

susurlukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu