Ekonomi

Antalya’da tersanede çıkan yangın kontrol altına alındı

Konyaaltı ilçesinde Serbest Bölge’de yat imalatı yapılan tersanede yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis, AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekipler, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 15 itfaiye aracı ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 6 Sosyal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile alevlere müdahale ederek yangını kontrol altına aldı.

İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik olay yerine giderek söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı ve inceleme yaptı.

Bazı fabrika çalışanları ve Serbest Bölge yöneticileri de söndürme çalışmalarını yerinde takip etti.

“Allah’a şükür herhangi bir kayıp ve yaralımız yok.”

İl Emniyet Müdürü Çevik, gazetecilere yaptığı açıklamada, aldıkları ilk bilgiye göre saat 18.30 sıralarında tersanenin kapatıldığını, 45 dakika sonra yangın ihbarının geldiğini söyledi.

Kısa sürede bölgeye tüm ekipleri sevk ettiklerini belirten Çevik, şöyle konuştu: “İtfaiye ve polis ekiplerimizi sevk ederek yangını kontrol altına almaya çalıştık. Çok şükür herhangi bir can kaybımız ya da yaralanmamız olmadı. Ancak iki bot yan yattı. İçeride bakım ve kontrollerin yapıldığı, ayrıca yapım aşamasında olan 2 teknenin de bulunduğu öğrenildi.” 4 tekne ise yanıyor. İtfaiye ve polis ekiplerimiz yoğun basınçlı su kullanıyor. Yangının tamamen söndürülmesi için yoğun çalışma yapılıyor. Alevlerin çevredeki fabrikalara sıçraması engellendi.”

“Soğutma çalışmalarımız devam ediyor”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde Serbest Bölge’deki yat atölyesinde çıkan yangına 15 itfaiye aracı ve kurumun desteğiyle anında müdahale ettiklerini belirtti.

İşyerleri zarar görenlere acil şifalar dileyen Böcek, “Yangını kontrol altına aldık, soğutma çalışmalarımız devam ediyor.” Paylaşıldı.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırmalar sürüyor.

haber-silopi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu