Haber

Yüksekova’nın Cilo Dağları beyaza bürünürken, ova ise sonbahar güzelliği yaşıyor

Yüksekova’nın Cilo Dağları beyaza bürünürken, ova ise sonbahar güzelliği yaşıyor

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin etrafını saran Cilo dağlarının yüksek bölümleri beyaza bürünürken, ilçenin ovasında ise sonbahar hoşluğu yaşıyor.

Her mevsimi farklı bir hoşluğu ile renk veren Yüksekova ilçesi, sonbahar ayların son günlerinde de renk cümbüşüne bürünmüş durumda. Yüksekova’nın etrafını saran 4 bin 135 rakımlı Cilo dağlarının yüksek kısımları yağan karla beyaza bürünürken, çabucak eteklerinde bulunan ovası ve yakın köyleri sonbahar havasıyla iki mevsimi bir ortada yaşıyor. İki mevsimin farklı hoşluklarını bir ortada gören vatandaşlar o anları ölümsüzleştirmek için fotoğrafladılar.

İki mevsimin hoşlukları yerinde görmek için ovaya gittiklerini belirten Ahmet Güldal, “Yine bir sonbaharın sonlarını yaşıyoruz. Bugün arkadaşlarla beraber iki mevsimin yaşadığı bölgedeyiz. 4 bin 135 rakımlı Cilo dağları karlarla beyaza bürünürken onun eteklerinde bulunan ovada rengarenk sonbahar güzellikleri yaşanıyor. Bizde bu güzellikleri yerinde görüp fotoğrafladık. Herkese tavsiye ederiz gelip görsünler. Her zaman bu güzellik aynı anda görülmez. Adeta güzelliği ile insanı mest ediyor” dedi.

Sonbahar ile kış mevsimini birebir anda yaşadıklarını söz eden Hakan Zanyar Aykut, “Bugün arkadaşlarla mevsimlerin ortak olan bölgeye geldik. Şuan muazzam bir güzellik var. Bir yanımız kış, bir yanımızda sonbahar. Yüksekova’nın 4 bin 135 rakımlı Cilo dağları beyaza bürünürken, hemen yanında bulunan ovası sonbahar rengiyle ışık saçıyor. Bizde bu güzellikleri canlı canlı yerinde görüp fotoğrafladık. Bu iki mevsimi bir arada yaşamak ayrı bir heyecan ayrı bir güzellik diyebilirim. Buda bu coğrafya ya ait bir güzellik” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu