Yaşam

Venedik Film Festivali’nin açılışını ‘Beterböcek Beterböcek’ yapacak

Yönetmenliğini Tim Burton’ın üstlendiği ‘Beterböcek Beterböcek’ (Beetlejuice Beetlejuice) filmi, 28 Ağustos-7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 81. Venedik Film Festivali’nin açılışını yapacak.

Oyuncu kadrosunda Michael Keaton, Winona Ryder, Catherine O’Hara, Justin Theroux, Monica Bellucci, Jenna Ortega ve Willem Dafoe gibi isimlerin bulunduğu filmin gösterimi, Lido’daki Palazzo del Cinema’da gerçekleştirilecek. Böylece dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan film, 4 Eylül’den itibaren uluslararası gösterime girecek.

Burton’ın 1988 tarihli filminin devamı niteliğinde olan ‘Beterböcek Beterböcek’, Deetz ailesinin üç neslinin, ailedeki ani bir ölümün ardından Winter River’daki evlerine geri taşınmasını konu alıyor.

‘TIM BURTON SİNEMASININ EN İKONİK KARAKTERLERİNDEN BİRİNİN DÖNÜŞÜ ANLAMINA GELİYOR’

Gösterime ilişkin konuşan Venedik Sanat Yönetmeni Alberto Barbera, “‘Beetlejuice Beetlejuice’ Tim Burton sinemasının en ikonik karakterlerinden birinin uzun zamandır beklenen dönüşü anlamına geliyor, aynı zamanda olağanüstü vizyoner yeteneğin ve zamanının en büyüleyici auteur’lerinden birinin ustaca gerçekleştirilmesinin mutlu bir teyidi. Venedik Bienali, yaratıcı hayal gücünün şaşırtıcı bir salınımına ve halüsinasyon ritmine sahip bu eserin dünya prömiyerine ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duymaktadır” ifadelerini kullandı.

Burton da heyecanını paylaşarak, “Bu filmin dünya prömiyerinin Venedik Film Festivali’nde yapılması benim için çok anlamlı” dedi.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

haber-tekman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu