Haber

Türkeş’in kızı MHP’ye: ‘Babamın soyundan olduğunu düşünmüyorum’

UYGUN Partisi’nden milletvekili adayı olan MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş, Sinan Ateş ve MHP suikastına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halk TV’nin Perde Önü programında konuşan Ayyüce Türkeş, “Mevcut MHP Türkeş’i temsil etmiyor, MHP şu anda M, H, P harflerinden oluşan bir parti” dedi.

‘SİNAN ATEŞ CİNAYETİ SİYASETİMLE ETKİLİ BİR ŞEKİLDE BULUŞTU’

İYİ Parti’den adaylığı hakkında konuşan Türkeş, teklifin Meral Akşener’den geldiğini açıkladı. MHP’den neden aday olmadığını anlatan Ayyüce Türkeş, “MHP’nin Türkeş’in çizgisinde olduğunu düşünmüyorum. Hele Sinan Ateş’in öldürülmesinden sonra temsil ettiğim camii bunu gördü. Alpaslan Türkeş olamaz. İktidardan yana olmayan, kendine hizmet etmiş, ideal ocakların başı olan değerli bir akademisyenin kaba bir şekilde katledilmesine tepkisiz kalan insanlarla bire bir ve bu davranışı kabul etme durumunda olanlar.

Açıkçası Sinan Ateş’in öldürülmesi siyasete girmeme de vesile oldu. Türkeş’in kesinlikle kabul etmediği tanımlar ve tavırlar vardır. MHP şu anda o ruhunu kaybetti, sadece M, H ve P harflerinden oluşan bir parti olarak görüyorum. Tabii tüzel kişiliği benim için çok farklı. Babamın kurduğu bir parti.

Mevcut MHP Türkeş’i temsil etmiyor, Türkeş misyonunda yer almıyor ve Türkiye’deki bu bölücü, bölücü, aykırı hukuk devletini hiçbir Türkeş kabul edemez.” (HABER MERKEZİ)

kilimli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu