Haber

Türk futbolunda tencere kaynıyor! F.Bahçe, Galatasaray maçından örnek vererek TFF’ye mektup yazdı

Süper Lig devi Fenerbahce, yargıç Bahattin ŞimşekF.Bahçe-Samsun sporve Galatasaray-İstanbul sporTürkiye Futbol Federasyonu’na mektup göndererek maçların randevuları ve son hakem kararlarına ilişkin 7 soru sordu.

“YANLIŞ BARAJ KURULDU”

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’na gönderilen yazıda, Bahattin Şimşek‘ile ilgili Galatasaray’ınİstanbul sporMaçta Kerem Aktürkoğlu’nun serbest vuruştan attığı gol sırasında yanlış eşik belirlendiği ve sarı-kırmızılı takımın sonuca gittiği vurgulanarak karara tepkiler yağdı.

SORULAN 7 SORU

Sarı-lacivertli kulüp cephesinden gönderilen bu mektupta, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve ondan sorumlu tüm sorumlulara şu sorular soruldu;

Bahattin ŞimşekF.Bahçe-Samsun spor Maçta infiale yol açan kararının ardından birkaç gün sonra Galatasaray maçına hangi destekle atandı? Galatasaray-İstanbul spor Maçta göz ardı edilen ve uygulanmayan faul kararı F.Bahçe maçında neden uygulandı? Futbolda renklerle ilgili kurallar farklı mı uygulanıyor? Maçın 67. dakikasında sadece Mauro Icardi’nin ofsayt nedeniyle iptal edilen golü 4.30 dakikada incelenirken, 5 dakika uzatma verilmesi yeterli mi? O an Galatasaray’ın 2-1 üstünlüğü yerine maç 1-1 berabere olsaydı hakem Bahattin Şimşek maçı 5 dakika yeniden başlatır mıydı? “Tüm kamuoyu tek bir maçta yapılan açıkça hatalı üç müdahaleyi sorgularken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun yorumu, görüşü ve değerlendirmesi neydi? İki takım arasında yaşanan bu haksızlığa karşı tavrınız ne olacak? hakemlerin standart kararları mı?”

İşte o mektup;

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun dikkatine;

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı içinde olan Futbol Grubumuz ile rakibimiz arasında uygulanan son standart dışı hakem kararları, 25 Ocak 2024’te oynanan Galatasaray-İstanbul maçıydı. sporBu maçla doruğa ulaştı.

25 Ocak 2024 tarihinde oynanan maçta forma giyen Bahattin Şimşek, Grubumuzun Samsun’da olduğunu söyledi. sporMaçta görev alan tüm hakem yorumcuları ve yorumcular sporKamuoyunun ortak kanaati yanlış faul kararı vermesi maçın gidişatını etkiledi.

Bu önemli hatayı yapan hakem, tıpkı 4 gün (96 saat) önce takımımıza verdiği faul kararını bu sefer Galatasaray lehine görmezden geldiği gibi, şampiyonluk yarışındaki bir başka takım olan rakibimizin maçına atandı. maçın sonucunu etkiliyor.

Aynı maçta hakem sadece bu hatayı yapmakla kalmadı, Galatasaray Futbol Grubu da yanlış molayla yaptığı barajla sonuca vardı.

Şampiyonluk yarışında iki grup arasında hakemlerin verdiği farklı kararlardan kaynaklanan adaletsizlikler Kulübümüzü ve camiamızı rahatsız etmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi huzurunda tüm sorumlulara şu soruları soruyoruz:

Bahattin Şimşek, Fenerbahçe-Samsunspor maçında infial yaratan kararının ardından birkaç gün sonra Galatasaray maçına hangi destekle atandı?

Galatasaray-İstanbulspor maçında görmezden gelinen ve uygulanmayan faul kararı, F.Bahçe maçında neden uygulandı?

Futbolda renklerle ilgili kurallar farklı mı uygulanıyor?

Cevabını merakla beklediğimiz bir diğer konu ise maç sonuna eklenen uzatma sürelerindeki tutarsızlık.

Maçın 67. dakikasında sadece Mauro Icardi’nin ofsayt nedeniyle iptal edilen golü 4.30 dakikada gözden geçirilirken 5 dakika uzatma verilmesi yeterli mi?

O an Galatasaray 2-1 öndeyken maç 1-1 berabere olsaydı hakem Bahattin Şimşek maça 5 dakika ekler miydi?

Tek bir maçta yapılan açıkça hatalı üç müdahaleyi tüm kamuoyu sorgularken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’nun yorumu, görüşü ve değerlendirmesi ne oldu?

Hakemlerin standart kararları nedeniyle iki grup arasında yaşanan bu adaletsizliğe karşı tavrınız ne olacak?

Kaynak: Haberler.com / Spor

haberegil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu