Ekonomi

Solana’nın Web3 tabanlı akıllı telefonu artık yedi ülkede mevcut

Investing.com – solmakLabs, büyük umutlar beslediği Android işletim sistemi tabanlı Web3 akıllı telefonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

solmak akıllı telefonu ile kullanıcıları Blockchain teknolojisi ile tanıştırmayı hedefliyor. Twitter’da yaptığı paylaşımda telefonun ABD, Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri, İngiltere, İsviçre, Avustralya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulduğunu duyurdu.

Akıllı telefonun Saga olarak adlandırılan bazı öne çıkan özelliklerinin ortasında, biyometrik kimlik doğrulama ve şifreleme tekniği ile korunan bir sistem olan “Seed Vault” ile kolaylaştırılan bir Web3 deneyimi yer alıyor. Böylece Saga kullanıcıları, işlemleri bir masaüstü web tarayıcısı aracılığıyla imzalamak zorunda kalmadan Solana dApp Store ile merkezi olmayan uygulamalara erişebilecekler.

Solana Saga ile Web3’te devrim yaratmak istiyor

Açıklamanın devamında ön siparişlerin gelmeye başladığı ve akıllı telefonun yakında daha fazla ülkede satılmaya başlanacağı bildirildi. Solana Labs geliştiricileri, Saga’nın Web3 bölümünde bir devrim yaratacağı konusunda oldukça kararlı.

Kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunan Saga, Web3 üzerinde işlem yapma, kripto varlık ticareti yapma, NFT yazdırma, Blockchain oyunları oynama ve merkezi olmayan uygulamalara erişme gibi özelliklere sahiptir. Akıllı telefon Saga ile birlikte gelen bir diğer yeni özellik ise, kullanıcıların cihazı kurduktan sonra Saga Genesis Token adlı bir NFT’ye sahip olmaları. Bu NFT ile kullanıcılar, Solana dApp Store’daki bazı özel merkezi olmayan uygulamalara erişebilecek.

SOL fiyatında son durum

Solana tarafından yapılan bu değerli duyurunun ardından, Blockchain ağının yerel varlığı SOL fiyataÖnemli bir reaksiyon gözlenmedi.

Piyasaya paralel hareket eden SOL, son 3 günde yaklaşık %14 değer kaybettikten sonra dünkü 20$ baz seviyesinden %4’e yakın yükselişle 20.75$’da süreci görmeye devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu