Haber

Polonya, Almanya’nın çöpleri temizlememesi nedeniyle Adalet Divanı’na şikayette bulunacak

Polonya İklim ve Çevre Bakanı Anna Moskwa, Almanya’nın Polonya’ya gönderdiği 35 bin tonluk çöpü temizlemedikleri için Avrupa Birliği Adalet Divanı’na şikayet edeceklerini söyledi.

Polonya, Almanya’nın temizlemediği çöpleri Avrupa Adalet Divanı’na şikayet ediyor. Polonya İklim ve Çevre Bakanı Anna Moskwa, bir radyo programına konuk olduğu bir programda Almanya’nın Polonya’ya gönderdiği 35 bin tonluk çöpü temizlemeyi reddettiği için Avrupa Birliği Adalet Divanı’na şikayette bulunacaklarını söyledi. Almanya’nın Polonya’nın 7 farklı bölgesine gönderilen 35 bin ton çöpü temizlemekten kaçındığını belirten Moskwa, konuyu bu hafta Avrupa Birliği’nin en yüksek mahkemesi olan Adalet Divanı’na taşıyacaklarını bildirdi.

Polonya İklim ve Çevre Bakan Yardımcısı Jacek Ozdoba geçtiğimiz Mayıs ayında Almanya ile ilgili bir rapor hazırlayacaklarını açıklamıştı. Polonya İklim ve Çevre Bakanlığı, sera gazı emisyonlarında üst sınırı belirleyen AB Emisyon Ticaret Sistemi ile karbon salan fuel oil ve dizel içten yanmalı motorlu araçların satışını yasaklayan düzenlemeyi dün getirdiğini duyurdu. , AB ülkelerinde 2035’in prestijiyle Avrupa Birliği Adalet Divanı’na. – VARŞOVA

resadiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu