Yaşam

Milyoner’e Filistin sorunu damgasını vurdu! Kenan İmirzalıoğlu isyan etti: Bütün dünya gözlerini kapatıyor

ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster’in dün akşamki bölümünde günlerdir devam eden İsrail-Gazze saldırılarına ilişkin soru soruldu. Sorunun ardından yaşanan zulme tepki gösteren İmirzalıoğlu, “İnşallah kendini büyük gören ülkelerin sonu insanca ve vicdani bir şekilde biter.”

KARPUZ DİLİMİ SEMBOLÜ HAKKINDA SORULDU

1 milyon TL’lik soruya doğru yanıt vererek yanıt veren Eyüp İşler, şu soruyu sordu: “İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarında protesto sembolü haline gelen Filistin bayrağı ve renklerini yasaklamasının ardından sokakta taşıyanlar tutuklandı. bir süre?” Soru soruldu. Yarışmacı “Karpuz dilimi” cevabıyla dürüstçe yanıt verdi.

İMİRZALIOĞLU: DÜNYANIN AKLINI TOPLAMASINI UMARIM

Sorunun çözülmesinin ardından konuşan Kenan İmirzalıoğlu, Gazze’deki zulme sessiz kalmayarak, “İnşallah o topraklara huzur gelir ve oradaki çocuk ve sivil ölümleri son bulur. Dünya bir anda yokuş aşağı yuvarlanıyor gibi görünüyor. Garip bir şekilde. Her yerde savaşlar çıkıyor. Bu sivillerin ölümleri hepimizin yüreğini acıtıyor.” Acıtıyor. Kimden geldiği, hangi inançtan olduğu önemli değil. Bütün dünya Gazze’deki sivilleri bir gözü kapalı, bir kulağı kapalı izliyor. Nitekim haklı olanın yanında yer almazlar. Kim güçlüyse onun yanında olurlar. Umarım en kısa sürede dünya aklı başına gelir. Umarım kendilerini büyük gören ülkeler. “İnsani ve vicdani bir duruş sergileyecekler ve tüm bu savaşlar sona erecek. Oradaki insanlara dua ediyoruz. Allah sabır versin” dedi.

haber-guce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu