Haber

Malatya muhtarlarından Belediye Başkanı Gürkan’a teşekkür

MALATYA (İGFA) – Sütlüce ve Topraktepe mahallelerinin muhtarları, Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerine büyük hizmetler sunduğunu belirterek, yapılan çalışmalardan dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür etti.

Sütlüce İlçesine yapılan yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sütlüce İlçe Muhtarı Mehmet Kılıç, “Sütlüce Mahallemiz 1945’li yıllardan bu yana varlığını sürdürüyor ve yaklaşık 425 konuttan oluşuyor. Mahallemize 90 yıldır verilmeyen bir hizmeti 4 buçuk yılda aldık. Sütlüce Mahallemizin Cumhuriyet tarihinden bu yana tüm yollarını, kanalizasyonunu, içme suyu gibi birçok hizmetini biz sağladık. Görevimize 2019 yılında geldik. Bugüne kadar pandemiler ve büyük depremler yaşandı. Ancak mahallemiz Büyükşehir Belediyemizden çok büyük hizmet aldı. Mahallemizdeki içme suyu kaynağı gölet şeklindeydi ve 24 kilometrelik boru sınırı oluşturularak yenilendi. Bu suyu Topraktepe, Sütlüce ve Küllümağara mahallelerimize getirdi. Bunun dışında tüm yollarımız ve orta yollarımız sıcak asfalt yapıldı. “Mahallemizde yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

KARAMAN: HAYAL ETMEDİĞİMİZ HİZMETLER ALDIK

Mahallesindeki tüm sorunların Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulduğunu belirten Topraktepe İlçe Muhtarı Abdülkadir Karaman, “Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz. Sütlüce Mahalle Muhtarımızın da belirttiği gibi bu dönemde hayal bile edemeyeceğimiz hizmetler aldık. Şu anda mahallemizde kanalizasyon sistemi olmayan yer kalmadı. İçme suyu şebekemiz tamamen değişti. Üstyapı dediğimiz asfalt çalışmalarımız tamamlandı. Sorunlarımız ne olursa olsun bizimle ilgilendiler ve sorunlarımızı çözdüler. Bu konuda Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyoruz. “Topraktepe Mahallesi sakinleri olarak Önderimiz Selahattin’in yanındayız.”

GÜRKAN: BELEDİYE OLARAK ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya genelinde yürüttüğü bazı çalışmalar anlatılıyor Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sütlüce bölgesindeki muhtarlarımızla birlikte Topraktepe Mahallesi’nin misafiriydik. Kendilerine sıcak karşılamaları ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın da belirttiği gibi Malatya’nın tarihindeki hizmetlerin kat kat üzerinde hizmetler yapıldı. Altyapı, su, kanalizasyon, arıtma, kültür merkezleri, hizmet binaları, yeşil alanlar gibi konu ne olursa olsun kat kat daha fazla hizmet verildi. Büyükşehir Belediyesine ait yolların tamamı asfaltlanırken, ilçe belediyelerine ait yolların ise yüzde 70’ten fazlası asfaltlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla yürüttüğümüz ortak çalışmayla kent merkezimizin ihalesi gerçekleşti. 2., 3. ve 4. etap ihalelerine ilişkin plan ve proje çalışmaları yürütülmektedir. Öte yandan yerinde dönüşüm çalışmaları için Yerinde Dönüşüm Departmanı’nı kurduk. “Devletimizin sağladığı hibe ve kredilerle yerinde dönüşümü sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

bucaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu