Haber

Mahir Akkoyun kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Mahir Akkoyun’un hayatı ve biyografisi!

Vatandaşların merak ettiği isimlerin başında Uzman Akkoyun geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin fotoğraflarının bulunduğu çıkartma tasarlayıp dağıttığı iddia edilen Mahir Akkoyun, polis tarafından gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Ardından Mahir Akkoyun’un hayatı ve biyografisi merak edildi. Peki, Uzman Akkoyun kimdir, aslen nerelidir, mesleği nedir, kaç yaşındadır, doğum tarihi nedir? Detaylar burada…

MAHİR AKKOYUN KİMDİR?

Mahir Akkoyun bir grafik tasarımcıdır. izmir Türkiye’de yaşayan Mahir Akkoyun, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okudu. Görsel link tasarımcısı olan Yetenekli Akkoyun bir çok alan ve kategoride çeşitli afişler hazırlamaktadır. Uzman Akkoyun, tasarımlarını sosyal medyada paylaşıyor.

Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan Yetenekli Akkoyun’un Twitter’da 125 bin, Instagram’da ise 29 bin takipçisi bulunuyor.

MAHİR AKKOYUN TUTUKLANDI MI, SERBEST Mİ OLDU?

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından yapılan araştırmalar sonucunda çıkartmaları tasarlayan ve dağıtan kişinin “mahirgra” takma isimli Twitter hesabının sahibi Mahir Akkoyun olduğu belirlendi. Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü’nün çalışmalarının ardından Uzman Akkoyun, İzmir Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Akkoyun’un Cumhuriyet savcısına verdiği sözde, “Siyasi gündemdeki düşüncelerimi ifade etmek için bu tasarımları paylaştım. Onları aşağılamak gibi bir niyetim yok” dediği öğrenildi.

Grafiker Mahir Akkoyun’un savcılık ifadesinde, “Grafik tasarımcı olduğum için siyasi içerikli Twitter hesabımda paylaştığım etiketleri ben tasarladım. Sadece kendi hesabımda paylaştım.” Twitter adresi bilgim yok siyasi gündemdeki görüşlerimi belirtmek amaçlı paylaştım bu tasarımları rastgele hakaret etmek gibi bir amacım yok pek çok kişi hazırladığım görselleri kullanmak için mesaj atıyordu zaman aldığı için Onlara cevap vermek için tweet’i genel bir açıklama olarak paylaştım, “Tutuklama emri alışılmadık ve sürece itiraz ediyorum.”

Zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Adliyedeki işlemlerin ardından ‘Skitty Akkoyun’ isimli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ciftlikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu