Haber

Konyaaltı Belediyesi, Avrupa Plaj Hentbolu Finallerine ev sahipliği yapacak

Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri olan Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne Konyaaltı Belediyesi ev sahipliği yapacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Türkiye Hentbol Federasyonu Lideri Uğur Kılıç’ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri için protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Konyaaltı Belediyesi, Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri olan Avrupa Plaj Hentbol Finalleri’ne ev sahipliği yapacak. 8-11 Haziran tarihlerinde oynanacak finalleri değerlendiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “İmzaladığımız protokol ile Avrupa’nın hentbolda önde gelen takımları, ev sahipliği yapacağımız finalde Konyaaltı Sahili’nde mücadele edecek. 12 kadın, 12 erkek takımları finale kalacak.350 sporcumuz bu mücadelede yer alacak.Böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.Ülkemizi temsilen Kadın Hentbol Takımımız da turnuvaya katılacak.Bizler de gurur duyuyoruz.Bu İlimizin tanıtımına ve spor turizmine katkı sağlayacak olan organizasyonun Antalya ve Konyaaltı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.

mavi kelebeklere selam olsun

Konyaaltı Belediyesi ile imzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Konyaaltı Belediyesi’nin Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne en iyi şekilde ev sahipliği yapacağına inandığını kaydetti. Organizasyonun önemine değinen Kılıç, Antalya’nın Avrupa Kupası’ndaki tek temsilcisinin Konyaaltı Belediye olduğunu söyledi. Spor Kulüp Kadın Hentbol Takımı, düzenlenecek turnuvada yer alacaklarını bildirdi. Mavi Kelebeklerin hem Antalya’yı hem de Türkiye’yi temsil edeceğini belirten Kılıç, “Mavi kelebekler Avrupa’da çok güzel sonuçlar alıyorlar. Bizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Onlara güveniyoruz. İmzaladığımız protokolün Konyaaltı’na hayırlı olmasını diliyorum.” Belediye.” dedi. – ANTALYA

tillohaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu