Haber

Kağıtspor Karate Erkek-Bayan Takımları Türkiye Şampiyonu oldu

Kağıtspor’un şampiyon karatecileri Türk karate tarihine geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un başarılı karatecileri Türkiye Karate Şampiyonasında elde ettikleri muvaffakiyet ile isimlerini Türkiye Karate tarihine yazdırdı.

KAĞITSPORDAN ÜST SEVİYE PERFORMANS

Sakarya’da yapılan Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonasına 55 vilayetten 515 kulüp katıldı. Şampiyonaya Büyükşehir Kağıtspor‘un erkek ve bayan kadroları da katıldı. Kağıtspor‘un tamamını alt yapısından yetiştirdiği başarılı atletler şampiyonada gösterdikleri performans ile doruğa yerleştiler.

YENİLGİ GÖRMEDİLER

Bay Ekip Kumite Karşılaşmalarında İstanbul BB. Bursa BB. Gaziantep BB. Ve Sakarya BB. Üzere güçlü Ekiplerin olduğu kümede bütün Rakiplerini yenerek finale çıkan mavi beyazlılar, finalde Yalova Taşköprü Kulübünü 3-1 yenerek Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonu oldular.

RAKİPLERİNİ TEK TEK YENDİLER

Bayan Kumite Karşılaşmalarında İstanbul BB. Gaziantep BB. Ve Manisa B. üzere güçlü grupların olduğu kümede bütün rakiplerini yenerek çıkan Büyükşehir Kağıtspor, finalde Bursa Büyükşehir Belediyesini 2-0 yenerek Büyük Bayanlar Türkiye Şampiyonu oldular.

TARİHTE BİRİNCİ DEFA

Ömer Özer, Enes Bulut, Ekrem Altuner Yılmaz, Ahmet Bulut, Hamza Kör, Mert Halıcı, Kadir Kaan Bekler ’den oluşan erkek ekibi ve Rabia Şentürk, Fatma Naz Yenen, Gülsen Demirtürk ve Merve Ertuğ’dan oluşan bayan grubu Türk Karate tarihinde birinci sefer bir kulüp erkek ve bayan ekip olarak ikili şampiyon oldular.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu