Haber

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu Seçim Çalışmalarına Başladı

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, seçim kampanyasına Fatih Camii’nde sabah namazını kılarak başladı. Kavuncu, “Tek odak noktamız İstanbul olacak. İki dünya arasında sıkışıp kalan Türkiye’de, beyefendi, nazik, belden aşağısını kırmadan, sadece milleti ve milleti ön planda tutan bir kampanyanın nasıl yürütüleceğini göstereceğiz. iki kutuplu, kimsenin özel hayatına karışmadan, kimseyi taciz etmeden, kimseyi taciz etmeden.” Lafı fazla uzatmadan tek önceliğimizin İstanbul ve halkı olduğu bir seçim kampanyasına başlayacağız. Milletimizin gönlüne girmeye çalışacağız. Bu bir çabadır, bu bir niyettir. Niyet yeterliyse sonunda elbette yeterli olacaktır. Elbette siyasette sonucun büyüklüğü önemlidir. Halkımızın memnuniyeti için yola çıktık. Bu bir çabadır. “Sonucun iyi, keyifli ve etkili olacağına eminim” dedi.

“TEK ODAĞIMIZ İSTANBUL OLACAK”

İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, seçim kampanyasına Fatih’te başladı. Kavuncu, sabah namazını Fatih Camisi’nde kıldıktan sonra Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesini ziyaret etti. Kavuncu, ziyaretinin ardından Fatih esnafıyla bir araya gelerek basın mensuplarına ikramda bulundu. Seçim kampanyasının ilk gününde açıklama yapan Buğra Kavuncu, “Siyasette rekabet millete fayda sağlar. Siyasette rekabet o şehre, o ülkeye rahmet ve fayda getirir. Biz bu anlayışla yola çıktık. Biz de bu anlayışla yola çıktık. Fatih’ten yola çıktık. İstanbul’un Fatih şehri, ‘Nereden geliyorlarsa burası Mustafa Kemal’in şehri, gerçek İstanbul’dur’ dedi. Bu nedenle seçim kampanyamıza sabah namazını burada kılarak başladık. Bugün, Sahaya çıkıp milletimizi dinleyeceğiz. Seçim kampanyamızı başlattık. İstanbul’umuza, vatanımıza, milletimize hayırlı olsun. Projelerimiz üzerinde çalışıyoruz. 5 yıl boyunca İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptım. Yıllardır takım arkadaşlarımızla hep sahadaydık, son 5 yıldır İstanbul sokaklarını, mahallelerini benim kadar dolaşan kimse yok, Anlat İstanbul projemiz vardı, bitirdik. Two Sides İstanbul projesinde 100 bini aşkın kişiyle iletişime geçtik. Bu projelerden elde ettiğimiz çok ciddi veriler var. İstanbul’un trafik sorunundan otopark sorununa, kontrolsüz göç ve geçici koruma kapsamında ülkemizdeki mültecilerin sistemsiz hareketlerine kadar sadece yerel değil genel siyaseti ilgilendiren pek çok konunun farkındayız. Tek odağımız İstanbul, tek odağımız İstanbul olacak. “İstanbul’dan başka odağımız olmayacak” dedi.

“MİLLETİMİZİN KALBİNE GİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Milleti ön planda tutan bir seçim kampanyası hedeflediklerini vurgulayan Kavuncu, “Teşkilatın başkanlığını yaptığım 6 aylık süre içerisinde Türkiye’nin diğer illerinden de Yerel Yönetimler Başkanlığımıza veri sağlayacak bilgiler topladık. Çok ilginç sonuçlar elde edildi. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum.” Pek çok sorunu ortaya çıkaran pek çok sorunla karşılaştık. İçme suyuna erişim konusunda ciddi sorunlar ve talepler var. Bunu sadece İstanbul’dan değil, Türkiye’nin her yerinden elde ettiğimiz verilere dayanarak söylüyorum. Doktor sorunu var. Birçok şehirde şehir hastaneleri var ama önemli. Bu sorunlar genel sorunlardır. Tek odağımız var: İstanbul. İstanbul’a odaklanacağız, İstanbul’u konuşacağız. Her gün sabah yollara çıkacağız. Adaylarımızla ilçelerde dolaşacağız. Allah yardımcımız olsun. Allah bize yol göstersin. Kampanya Dönem huzur içinde geçsin. İki kutbun ortasında sıkışıp kalan Türkiye’de, centilmen, kibar, insanları aşağılamadan, önceliği sadece millete, millete vererek nasıl yönetileceğini göstereceğiz. Kimseye karışmadan, kimseyi aşağılamadan, kimseyi taciz etmeden, kimsenin özel hayatına müdahale etmeden, tek önceliğimizin İstanbul ve İstanbullu olduğu bir seçim kampanyası yürüteceğiz. Milletimizin gönlüne girmeye çalışacağız. Bu bir çabadır, bu bir niyettir. Niyet uygunsa sonuç da elbette uygun olacaktır. Elbette siyasette sonucun büyüklüğü önemlidir. Halkımızın memnuniyeti için yola çıktık. Bunun sonucunun güzel, keyifli ve etkili olacağına eminim” dedi.

sinanpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu