Haber

İstanbul’da Evinde Silah Üretip Sattığı Nedeniyle Gözaltına Alınan Kişi Tutuklandı

İstanbul Şişli’de bir ihbarı değerlendiren polis, evinde silah imal ettiği belirlenen bir kişiyi gözaltına aldı. Evde yapılan aramalarda çok sayıda tabanca, kuru ateşli tabanca, mermi ve şarjör ele geçirildi. Başka suçlardan da arama kaydı bulunan AE, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şişli Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan bir konutta silah imal edildiği bilgisini alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belirlenen adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet havalı tabanca, 5 adet kabzaya bitişik namlu kesiği, iğne kısmı bitişik 10 adet cıvata, 2 adet cıvata, 3 adet tabanca gövdesi, 2 adet sağlam ve 13 adet arızalı olduğu tespit edildi. Operasyonda toplam 15 adet tabanca şarjörü, 2 adet pompalı tüfek şarjörü, 10 adet kulp kılıfı, 4 adet kabza, 75 adet farklı çaplarda tabanca fişeği ele geçirildi.

Kendi ürettiği silahları sattığı da belirtilen AE isimli şahıs polis tarafından gözaltına alındı. “Görevini yapmamaya direnme” ve “tehdit” kabahatlerinden 2 tutuklaması olduğu öğrenilen AE, “6136 Sayılı Ateşli Silahlar, Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna Muhalefet” hatasından adli makamlara sevk edildi. “. AE tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu