Haber

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimlerine dikkat çekerek, “İstanbul için yola çıkıyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimlerine dikkat çekerek, “İstanbul yolundayım” dedi. İmamoğlu’nun CHP kongresinde destekleyebileceği adaylar arasında saydığı CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı’nın adaylık kararına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu kararı kısa vadede İstanbul’a, önümüzdeki dönemde Türkiye’ye hayırlı olacak bir karar olarak değerlendiriyorum. uzun koşu.”

İMAMOĞLU SEÇİMİNİ İSTANBUL ÜZERİNDEN KULLANDI

Seçim yenilgisinin ardından CHP’de değişim tartışmasının öncülerinden olan ve CHP Genel Başkanlığı için de adından söz ettiren İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da Türkiye için İstanbul’un önemine vurgu yaparak İstanbul’u tercih etti.

“CHP’NİN GEÇMİŞİ VAR”

“İmamoğlu CHP Genel Başkanlığına aday olur mu” tartışmasını bu açıklamayla sonlandıran İmamoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine CHP Genel Başkanlığı için başka bir isimden söz ederek, “CHP’nin tarihini bilen, tarih okumuş oğulları var. Temiz bir geçmiş. Göreve hazırlar. Onlardan biri de O Özgür Özel” dedi.

CHP Küme Lideri Özgür Özel.

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL: BU KARARDAN HEPİMİZ MEMNUNUZ

İmamoğlu’nun Gazete duvarındaki açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulunan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, “Ekrem Bey’in kararını çok olumlu karşılıyorum. Bu karara en çok İstanbul halkı sevindi. Ancak hepimiz bu duruma sevindik. Bu karar İstanbul için de geçerli” dedi.”Türkiye için hayırlısı olur. Kısa vadede İstanbul’a, uzun vadede Türkiye’ye yetecek bir karar olarak yorumluyorum.”

“İMAMOĞLU’NUN SÖZLERİNİ BİR HAK TESLİM OLARAK GÖRÜYORUM”

İmamoğlu’nun “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi temiz çocukları var. Göreve hazırlar. Bunlardan biri de Özgür Özel” sözlerine ilişkin Özel, “Bu sözleri bir hak teslimiyeti ve hak teslimiyeti olarak görüyorum. teslim olmayı sadece kendim için değil partinin tarihini bilen tüm temiz genç arkadaşlar adına bir hak olarak görüyorum.”

haberguce.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu