Haber

İHH’dan Suriye’ye kış için yardım çalışması

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana yardım çalışmalarında bulunan İHH, bu kış da ‘İyilik Soğuk Geçirmez’ sloganıyla bağışçıların desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

İç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Suriye’de yardım çalışmalarında bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Suriye’de maddi imkansızlıklar sebebiyle bot, mont, battaniye, soba ve kömüre ulaşamayan yüz binlerce kişi var. Ülkede şu anda dışarıdan gelen yardımlara büyük gereksinim duyuluyor. Ülkedeki gereksinim sahiplerine yönelik 2022 yılı kış çalışmaları başladı” denildi.

ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ

‘İyilik Soğuk Geçirmez’ sloganıyla yürütülecek çalışmalar kapsamında Suriye’deki kamplarda ihtiyaç duyulan malzemelerden bazıları şunlar:

“Un, kömür, soba, mont, çizme, besin kolisi, sünger yatak, battaniye, hijyen gereçleri, halı.”

İHH İnsani Yardım Vakfı, geçen yılki kış yardımları kapsamında, bin 436 tır ile yardım gerecini bölgeye göndermişti.

DESTEK OLMAK İÇİN

Suriye halkına dayanak olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden KIS yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına SURIYE KIS yazarak yardım edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu