Teknoloji

Gran Turismo 7 PC Uyarlaması Düşünülüyor

PlayStation konsollarından PC’ye geçiş yapacak olan bir öteki oyun Gran Turismo 7 olabilir. Serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi, kendisiyle gerçekleştirilen röportaj sırasında verdiği yanıt ile bir bakıma yolu açtı diyebiliriz. Son kararı vermesi gereken elbette Sony Interactive Entertainment, ancak aslında Japon şirket de PlayStation oyunlarının PC’ye gelmesi için genel olarak dünden razı bir havaya girmişti. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere God of War olsun, Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu olsun, Marvel’s Spider-Man Remastered olsun, büyük birinci parti PlayStation oyunları artık Epic Games ve Steam mağazalarına da geliyor. Hal bu türlü olunca, benzeri bir durumun Gran Turismo serisi için de geçerli olup olmayacağı büyük bir merak konusu olmuştu. Zati geçmişte de buna ait birtakım söylentiler duymuştuk.

Gran Turismo 7 PC için de Geliyor Mu?

Hafta sonunda gerçekleştirilen Gran Turismo Dünya Finalleri tertibine iştirakte bulunmuş olan serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi ile GTPlanet tarafından bir röportaj yapılmış. Röportaj sırasında, gelecekte PC için Gran Turismo uyarlaması görüp görmeyeceğimiz sorulmuş. Yamauchi ise soruya “Evet, düşünüyorum.” karşılığını vermiş. Lakin devamında, “Gran Turismo iyi bir şekilde ayarlanmış bir yapım. Oyunu gerçek 4K/60p’de çalıştırabilecek çok fazla platform yok. Bu yüzden de bunu mümkün kılmamızın tek yolu platformu sınırlı tutmaktı. Kolay bir konu değil, ama elbette, araştırıyor ve düşünüyoruz.” diyerek kelamlarını bitirmiş.

Sizin de gördüğünüz üzere Yamauchi, umutları arşa çıkartmadan kapının açık olduğunu belirten bir karşılık vermiş. Bu noktada, geçtiğimiz yıl gerçekleşen GeForce Now sızıntısını da unutmamak lazım. Zira, yayınlanan listede Gran Turismo 7 de bulunuyordu. Kaldı ki tıpkı listede yer alan Sackboy: Büyük Macera üzere birçok birinci parti PlayStation oyunu PC için satışa sunulmuştu. Returnal ile ilgili yaşanan sızıntılar son periyotta sürat kazanmışken, Gran Turismo 7 oyununun da Epic Games ve Steam mağazalarına gelmemesi için hiçbir mahzur yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu