Haber

DEV YAKIT DEPOLARININ KÖPRÜYE ZARAR VERECEĞİ BELİRLENDİ, GEÇİŞ İÇİN DÜZENLEME YAPILDI

BURSA’nın Gemlik ilçesinde üretilen her biri 200 ton ağırlığındaki 2 adet basınçlı akaryakıt tankı tırlarla Ankara’ya gönderildi. Dev tanklar yola koyulmadan önce İnegöl ilçesindeki Kalburt Köprüsü’nün Ankara istikametinin bu ölçeği taşıyamayacağı tespit edilince TIR’ların geçişine yol açmayacağı belirlenen karşı şeritten verildi. medyan üzerinde düzenlemeler yaparak sorun.

Gemlik’te faaliyet gösteren Çelik Fabrikasında üretilen her biri 200 ton ağırlığında 2 adet basınçlı yakıt tankının inşaatı tamamlandı. Dev tankların kamyonlara yüklenmeden önce karayolu üzerindeki köprülere verebilecekleri hasar araştırıldı. Yapılan incelemede, Ankara güzergahı üzerinde bulunan İnegöl ilçesinde bulunan Kalburt Köprüsü istikametinin bu ağırlığı kaldıramayacağı ve karşı şeritte herhangi bir sorun yaşanmayacağı belirlendi.

Bunun üzerine tanklar, yüklendikleri tırlarla Ankara’ya gönderilmek üzere bu sabah yola çıktı. Tankları taşıyan tırlar Kalburt Köprüsü’ne geldiklerinde refüjde yapılan değişiklikle karşı şeride yönlendirilerek köprüyü geçti. Kamyonlar köprüyü geçtikten sonra Ankara’ya dönerek yollarına devam ettiler.

Bu işlem nedeniyle her iki yönden yaklaşık 30 dakika trafiğe kapatılan karayolu, TIR’ların normal şeride geçmesinin ardından yeniden açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu