Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya’ya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine bir günlük çalışma ziyareti yapmak üzere “TUR” uçağıyla saat 12.15’te Rusya’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi Uluslararası Havalimanı’nda Krasnodar Bölgesi Vali Yardımcısı Aleksandr Ruppel, Soçi Belediye Başkanı Aleksey Kopaygorodskiy, Rusya Dışişleri Bakanlığı Devlet Protokolü Genel Müdür Yardımcısı Igor Bogdashev, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım Bakanı ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, MİT Lideri İbrahim Kalın, Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün ve Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun da Soçi’ye geldi.

Erdoğan-Putin görüşmesinin en önemli gündem maddesi Rusya’nın 17 Temmuz’da çekildiği Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması olacak. Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki son gelişmelerin de ele alınacağı toplantıda, güç, ticaret, ekonomiToplantıda iki ülke arasındaki bağlantılar da ele alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu