Ekonomi

Bitcoin ETF pazarına giren finans devleri arasına yeni bir isim katılabilir

Investing.com – Spot BitcoinETF yatırım ürünlerinin ihracatının başlamasının ardından Siyah KayaVe Sadakat Klasik finans piyasasının en büyük varlık yönetimi şirketleri iki haftalık bir sürede 4 milyar dolar fon topladı. Piyasadaki son söylentiler, başka bir finans devinin Bitcoin ETF ihraç etmek için harekete geçebileceği yönünde.

Bloomberg ETF uzmanı Eric Balchunas, bir röportaj sırasında piyasa değeri olan bir varlık yönetimi şirketi olan Charles Schwab’ın da spot Bitcoin ETF pazarına girebileceğini öne sürdü. Eric Balchunas, şirketin stratejik kararı ve rekabetçi süreç fiyatı Bitcoin ETF’si Pazara girebileceğini iddia etti. Piyasa yorumcuları da Charles Schwabgibi bazı varlık yönetimi şirketlerinin piyasadaki heyecanı yakından takip ettiğini ve gelecekte Bitcoin ETF ile tekliflerini genişletebileceklerini düşünüyor.

Şimdi Charles Schwab yatırımcılarına piyasadaki spot Bitcoin ETF ürünlerine yatırım yapma fırsatı sunuyor. Ancak şirketin kendi ihraç ettiği bir ETF ürünü bulunmamaktadır. Uzmanlar, ETF talebindeki artışa bağlı olarak Charles Schwab’ın yakında kendi ürününü sunabileceğine inanıyor. Öte yandan Charles Schwab ise konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı.

  • Yatırımlarınızı alışılmışın dışına çıkarın ve başarıya adım atın! InvestingPro, borsa bilgilerinden adil değerlemelere, sağlık analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şeyi bir araya getiriyor. Özel planlarımızla %60’a varan indirimlerle başarılı bir finansal geleceğin kapılarını açın. 2 yıllık abonelik için INVTROZEL2 koduyla avantajlardan hızla yararlanın. 31 Ocak’ta sona erecek bu fırsatı kaçırmayın! KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

BlackRock, Bitcoin ETF’sinde 2 milyar dolara ulaşan ilk şirket oldu

BlackRock, iShares Bitcoin ETF’si ( IBIT ), yönetilen varlıkları (AUM) 2 milyar dolara ulaşan ilk varlık yönetimi şirketi oldu. Ancak Grayscale’in ETF’ye dönüştürdüğü GBTC listeden çıkarıldı. Çünkü piyasanın en büyük Bitcoin fonu olan GBTC’nin AUM değeri şu anda 30 milyar dolar seviyesinde.

Son raporlar, BlackRock’un IBIT işinin Perşembe günü 170 milyon dolar fon çektiğini ve şirketin 4.300 BTC daha satın alarak Bitcoin varlığını 49.952 birime çıkardığını söyledi. Cuma günü Bitcoin fiyatının 40.000 dolara ulaşmasının ardından BlackRock’un sahip olduğu BTC’nin değeri 2 milyar doların üzerine çıktı.

Bitcoin’de son durum

Geçen hafta 38.555 dolara düşen Bitcoin, daha sonra alt bölgelerden alımlarla hızla toparlandı ve haftayı %1 değer artışıyla 42.030 dolardan kapattı.

Yeni haftaya 42.000 dolardan başlayan Bitcoin, sabah saatlerinde 42.100 dolar bandında işlem görüyor.

InvestingPro ile Kârlı Yatırımın Keyfini Çıkarın!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Borsa verilerinden rayiç değerlere, sağlık koşullarından profesyonel grafiklere kadar her şey burada. Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A koduyla 31 Ocak’a kadar yıllık abonelikte indirimlerden yararlanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

gokceadaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu