Haber

“Başka biri aday gösterilse destek verecek misiniz?” sorusu soruldu, İmamoğlu topu taca attı

CHP’de ‘değişim’ tartışmasının merkezinde yer alan ve başkanlığı çok istediğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, ‘Partiden başka biri aday olsa destekler misiniz? soru yöneltildi. Bu soru karşısında topu taca atan İmamoğlu, “Bu parti içi meselelerde konuşulacak daha çok şey var” sözlerini kullandı.

“PARTİMİZİN GELECEĞİNİ KONUŞUYORUZ”

İBB Lideri İmamoğlu, İstanbul Vakfı’nın kurban bağışından elde edilen konservelerin ihtiyaç sahiplerine dağıtımı için Zeytinburnu’nda düzenlenen etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sosyal medya hesabından CHP’de değişim çağrısında bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu’na bundan sonra ne yapacağı sorulduğunda, “Devam ediyoruz, çalışıyoruz. Harika bir ekibimiz var. Çok özel, yeni ve yeni bir durumdan bahsediyoruz.” siyasetten anlayan akademik dünya… Ülkemizin geleceğinden bahsediyoruz, “Partimizin geleceğinden bahsediyoruz. Hep iyi şeylerden bahsediyoruz. Türkiye muhtaç durumda. Bahsettiğim ekonomik şartlara, ortamlara ve çok rasyonel politikalara artık ihtiyacımız var. Ülkemizin siyasi güce ve farklı adımlara ihtiyacı var. Aksi takdirde gençlerle siyaset konuşacak duruma geleceğiz.” diye konuştu.

“UZAKTAN İZLEME MODUNDA İNSAN OLAMAM”

Her sesi dinlemekle yükümlü olduklarını ifade eden İmamoğlu, “Ben 16 milyonluk şehrin belediye başkanıyım. Tıpkı Türkiye siyasetinden yana çok emek vermiş biri olduğum gibi. Cumhuriyet Halk Partisi, bu çabanın da öncüsü olan… Eğilelim izleyelim modunda fit bir insan olamam. Asla geri adım atmayacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu