Haber

Bakan açıkladı: Bugün hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün hesaplara yatıracaklarını belirterek, bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4,1 milyar TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, şu anda uygulanan en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olan Türkiye Aile Destek Programı’nda şu ana kadar hanelere toplam 56,3 milyar TL destek sağladıklarını belirtti.

Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra hiçbir dezavantajı nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de sadece gelir kriterine göre Türkiye Aile Destek Programına dahil ettiklerini belirten Bakan Göktaş, “Öncelik veren bakış açısıyla Sosyal refah paylaşımıyla arz odaklı güçlü bir sosyal yardım sistemini hayata geçireceğiz.” Bunu kararlı ve etkili bir şekilde yürütüyoruz. “Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

‘BU AY TOPLAM 4,1 MİLYAR TL ÖDEMEYECEĞİZ’

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “İhtiyacı olan hanelerimize verdiğimiz desteklerle destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplarımıza yatırıyoruz. “Bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize toplam 4,1 milyar TL ödeyeceğiz” dedi.

Bakan Göktaş, destekten yararlanan hanelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık Çocuk Yardımı ile birlikte Elektrik Tüketim Harcırahı da verdiklerini belirtti. (HABER MERKEZİ)

polatliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu