Ekonomi

ATSO İtalya’daki fuarlarda temaslarda bulunacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, İtalya’nın Milano kentindeki 4 büyük fuarda temaslarda bulunacaklarını belirterek, “İtalya ile Antalya arasındaki ticaretin gelişmesinde öncü rol oynayacağız.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 64 kişilik heyetle İtalya’nın fuarlar şehri Milano’ya İtalyan Parlamentosu İnceleme Gezisi gerçekleştiriyor. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar öncülüğünde düzenlenen program 4 gün sürecek olup inşaat, yapı malzemeleri, makine ve güvenlik sektörlerine yönelik dört önemli fuar ziyaret edilecek. Milano’da eş zamanlı düzenlenecek 4 farklı fuarı ziyaret edeceklerini kaydeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Bir Mimarlık ve İnşaat Fuarı olan MADE EXPO 2023, asansör sektörüne yönelik bir fuar olan GEE Global Asansör Fuarı, Akıllı Bina Fuarı ve Güvenlik ve Yangın Fuarı.” “Önleme Fuarı Sicurezza Fuarı. Bu çalışma ziyareti sırasında Antalya şubelerimizi İtalyan şehirleriyle eşleştirebileceğiz. Böyle bir çalışma bundan sonraki faaliyetlerimiz için bize yol gösterecektir” dedi.

“Öncü rol oynayacağız”

Antalya’da dış pazarlara yönelik faaliyetleri geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Başkan Bahar, “İtalya ve Türkiye birbirleri için çok değerli iki ticaret ortağıdır ve birbirini tamamlayan, istikrarlı bir dış ticaret grafiği sergiliyorlar. ATSO olarak büyümeye devam ediyoruz. İş dünyamızın dış ticaret hacmini geliştirmek için çalışıyoruz.” “İtalya ile Antalya arasındaki ticaretin gelişmesinde öncü rol oynayacağız” dedi.

“İtalya ile Antalya şehirlerini eşleştirelim”

Ziyarette, Türkiye Cumhuriyeti Milano Başkonsolosluğu’nun yanı sıra, Milano Ticaret Odası (Camera di Commercio Milano Monza Brianza Lodi) ve İtalyan Sanayicileri Konfederasyonu Floransa Birimi (Confindustriafirenze) de ziyaret edilecek ve ortaklaşa ziyaretler gerçekleştirilecek. gerçekleştirilebilecek faaliyetler değerlendirilecektir. İtalya’nın önde gelen sektör ve kurumlarının temsilcileriyle ülkedeki yeni yatırım ve olası iş birliği fırsatlarını değerlendirme fırsatı bulacaklarını belirten Bahar, “İnanıyorum ki Antalyalı iş insanlarımız bu kapsamlı programla ihracat kapılarını İtalya’ya açacaklar. Yapacağımız birebir görüşmeler iş dünyamızın ihracat potansiyelini artırmasına olanak tanıyacaktır.” “Güçlü temas ve temasla işbirliklerinin oluşmasına yol açacaktır. Antalya’da kendi alanında öncü olarak faaliyet gösteren birçok firmamız var. Bu sektörleri İtalya’daki şehirlerle eşleştirebiliriz. Böyle bir çalışma yapmak bundan sonraki faaliyetlerimiz için yol gösterici olacaktır. “dedi. – ANTALYA

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu