Ekonomi

Aremas, Cityscape Global Dubai’de yerini aldı

Gayrimenkulde uzun yıllardır sahip olduğu deneyimi ile konsept geliştirmeden satış sonrası hizmetlere A’dan Z’ye danışmanlık hizmeti sunan Aremas Gayrimenkul, yabancı yatırımcıların nabzını tutmak için bu yıl da dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Cityscape Küresel Dubai’de yerini aldı. Farklı lokasyonlarda yer alan portföyüyle, gayrimenkul yatırımcısını buluşturmak isteyen Aremas, Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden yatırımcıyı standında ağırlıyor.

“Yoğun bir fuar günü geçirdik”

Fuara ait değerlendirmede bulunan Aremas Gayrimenkul İdare Heyeti Lideri Vedat Arslan, fuarın son 4 yıldır ölçeğinin çok altında bir büyüklüğe sahip olduğunu fakat bu yıl geçen yıla kıyasla üst istikametli bir değişim yaşandığını belirtti. Arslan, “Son yıllarda Dubai, Abu Dhabi, Katar ve Suudi Arabistan başta olmak üzere Arap ülkelerinin Türkiye’ye ilgisinin düşük olduğunu biliyoruz. Bu durum Türkiye’den fuara iştiraki da direkt etkilemişti lakin Dubai bir hub. Yeni işbirlikleri kurmak, bölgedeki yeni acentalar ile tanışmak ismine büyük ehemmiyet taşıyor. Bu yıl özelinde baktığımızda Dünya Kupası’nın da tesiriyle Dubai’de önemli bir yoğunluk var ve bu yoğunluğun fuara da yansıdığını görüyoruz. Biz de hem acentalar manasında hem de potansiyel gayrimenkul alıcıları manasında ağır bir fuar günü geçirdik. İlginin fuar sonuna kadar devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Kurulduğu günden bugüne kadar farklı segment ve tipte pek çok farklı projeye danışmanlık hizmeti sunan Aremas Gayrimenkul’ün geliştirme danışmanlığı ve satış pazarlama hizmeti verdiği projelerin toplam büyüklüğü yaklaşık 2,4 milyon metrekareye, satılabilir eser bedeli ise 4,5 milyar dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu