Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.128 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, haftaya yükseliş trendiyle başlamasının ardından 1.128 lira seviyesinde süreci görüyor.

Cuma günü ons fiyatına paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı yüzde 1,04 artışla günü 1,127 liradan kapattı.

Yeni haftanın açılışında sınırlı da olsa yükseliş trendini sürdüren altının gram fiyatı, süreci saat 10.30 prestijde 1.128 lirada görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.850 liradan, Cumhuriyet altını 7.500 liradan satılıyor.

Cuma günü yüzde 1,02 artarak haftayı 1.855 dolardan kapatan altının ons fiyatı şu sıralar 1.856 dolardan işlem görüyor.

Enflasyon endişesi dünya çapında varlık fiyatlarını etkilemeye devam ederken, merkez bankalarının söz konusu risklere ne kadar değerli tepki vereceğine ilişkin belirsizlikler fiyatlamayı zorlaştırıyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell’ın Salı ve Çarşamba günü Senato’da yapacağı açıklamalar ile ABD’de Cuma günü açıklanacak istihdam raporundaki verilerin yatırımcıların ilgi odağında olduğunu bildirdi.

Fed’in önümüzdeki üç toplantıda toplam 75 baz puan faiz artırmasının beklendiğini belirten analistler, bugün ülkedeki reel efektif kurun, Euro Bölgesi’nde perakende satışların ve ABD’de fabrika siparişlerinin artacağını kaydetti. takip etti.

Analistler, teknik açıdan altının onsu 1.810$’ın dayanak noktası olduğunu ve 1.860$ ve 1.880$’ın direnç pozisyonları olduğunu söylediler.

haber-karsiyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu