Haber

AK Partili Karaaslan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karaaslan, yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yılını Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarla büyük bir gurur ve heyecanla kutladıklarını belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletin bağımsızlığını ve istikbalini canı pahasına koruduğunu vurgulayan Karaaslan, Türk milletinin kuruluş yıl dönümünü ülke genelinde kutladıklarını söyledi. Dünyanın bağımsızlığından, millet iradesinden ve milli egemenlik ilkesinden taviz vermeyeceğini.

Cumhuriyetin kuruluş yolunda Samsun’un rolünün çok değerli olduğuna işaret eden Karaaslan, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk adımıyla Samsun’dan başlayan büyük yürüyüş Anadolu’ya yayıldı ve bu destan ülkemizin her köşesinde satır satır yazıldı.” “Tarihteki görkemli yerini almıştır. 100. yıl dönümünün sevincini yaşadığımız bu dönemde Samsun, 1919’da olduğu gibi aynı ruhla, aynı inanç ve kararlılıkla öncü rolünü sürdürmektedir.” İfadesini kullandı.

Karaaslan, Cumhuriyetin imkansızlıklara ve çeşitli zorluklara rağmen milletin fedakarlığı, cesareti ve kahramanlığıyla kurulduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimiz, büyük atalarımızın yanı sıra çocuklarımızın da bize emanetidir. Bu emaneti koruyarak Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak görevi bugün her birimizin en önemli sorumluluğudur. Milletimiz bu noktaya nasıl gelindiğini hiçbir zaman unutmayacaktır. şanlı geçmişine ve aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir.Tarihimizden “Aldığımız güç, güçlü irademiz ve sarsılmaz inancımızla, bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonumuz doğrultusunda her alanda belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz.”

Türk Yüzyılının sadece bugünden ibaret olmadığının altını çizen Karaaslan, şöyle konuştu:

“Türkiye Yüzyılı, geçmişle geleceği buluşturan bir anlayıştır. Yeni amaçları birikimle buluşturan kapsayıcı bir vizyondur. Kökleriyle toprağa, kökleriyle ufka uzanan değerleriyle Cumhuriyetimize sahip çıkmak. Milletimize nice şanlı zaferler kazandıran dik duruşumuz ve sağlam irademizle mümkündür.Türkiye Yüzyılını barışla tamamlayacağız.Milletimizin her bireyinin sorumluluğu, bu yüzyılı iktidar yüzyılı yapmak için çok çalışmaktır. istikrar, kalkınma, bağımsızlık, istikbal ve bedeller Cumhuriyet demektir, demokrasiyi ve milli iradeyi korumak, yurt içinde ve yurt dışında güvenliğimize, birlik ve beraberliğimize tehdit oluşturanlara karşı dimdik ayakta durmak demektir, Cumhuriyet vatanımızı korumak demektir. “Ülkenin her köşesine hizmet etmek, Türkiye aşkıyla çalışmak, eser ve hizmet üreterek insanların gönlüne girmek. Cumhuriyet, kahramanlarımızın yere düşürmemek için çabaladığı, ay yıldızlı yüce bayrağımızı sonsuza kadar en yüksek seviyeye taşıma kararlılığıdır.”

Aziz vatanın evladı ve milletin tarihe altın harflerle yazdığı şanlı zaferlerin başlangıç ​​noktası olan Gazi Meclisi’nde Samsun’u temsil eden bir milletvekili olduğunu hatırlatan Karaaslan, şöyle konuştu: “Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, topraklarımızın her karışını mukaddes kanlarıyla sulayanlar.” “Başta Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını şükranla anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da canı gönülden kutluyorum.” bir açıklama yaptı.???????

orhanelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu