Haber

CHP’liler İstanbul’da Turan Hançerli’nin yeniden aday olmasını istiyor

İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Merkezi önünde toplanan partililer, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin yeniden aday gösterilmesini talep ederek, ithal lider istemediklerini söyledi. Partililer, “Özellikle Turan Hançerli’nin yeniden göreve gelmesini istiyoruz. Aksi takdirde İstanbul’un her yerini kaybedecekler” diyerek yönetimi davet etti.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin yeniden aday gösterilmesini isteyen CHP’liler, CHP İstanbul İl Müdürlüğü önünde bir araya gelerek parti yönetimine seslendi. Avcılar’da ithal cumhurbaşkanı istemediklerini söyleyen partililer, Turan Hançerli’nin aday olmaması durumunda 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde oy kullanmayacaklarını belirtti.

“Turan başkan olmadan Avcılar kazanılamaz”

Aslan Uzun isimli parti üyesi, Turan Hançerli’nin Avcılar’da aday olmasını istediklerini, ithal başkan istemediklerini belirterek, Turan Hançerli’nin Avcılar’da 40 yıllık imar sorununu çözdüğünü belirtti. Uzun, “Turan başkanımızı mutlaka geri istiyoruz. Turan başkan olmadan Avcılar kazanılmaz, Avcılar olmadan Turan başkan olamaz.”

“CHP engellileri temsil eden bir belediye başkanını barındıramıyorsa CHP’de adalet ve vicdan yoktur.”

Türkiye Engelliler Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, “CHP’nin Turan Hançerli hakkında yanlış bir karar vermesi halinde bunun ülkede yaşayan 10,5 milyon engelliye saygısızlık olacağını düşünüyoruz. Ülkemizde demokrasi, laiklik, hak, hukuk ve adalet, ülke nüfusunun yüzde 13’ü “Eğer CHP’de engellileri temsil eden bir belediye başkanı yer almıyorsa bana göre CHP’de adalet yoktur, vicdan yoktur” Bu da engellilere hiçbir şekilde saygı gösterilmediğini gösteriyor” dedi.

“Özellikle Turan Hançerli’nin yeniden göreve getirilmesini istiyoruz”

Bir diğer partili ise Turan Hançerli’nin kırmızı çizgilerinin olduğunu belirterek, “Turan Hançerli engelli olmasına rağmen sorun bilmeyen bir belediye başkanıdır. Tokat, Çorum halkının gönlünde taht kurmuş bir belediye başkanıdır. Kastamonu ve herkes, İstanbul’u yeniden kazanmak istiyorsak Turan Hançerli Avcılar’da.” İstanbul’da Ekrem İmamoğlu demek istiyorsak özellikle Turan Hançerli’nin yeniden atanmasını istiyoruz. Eğer bu olmazsa, aksi olursa CHP İl Müdürlüğünden sesleniyoruz. Üzgünüz Tokat halkından bir tek oy bile alamıyorlar, Sancaktepe’ye, Küçükçekmece’ye oy alamıyorlar. “Ve İstanbul’un her yerini kaybedecekler. Bunu yüksek sesle ve net söylüyoruz” dedi. – İSTANBUL

haber-candir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu